Tarot* Parapsychologia*Horoskopy

Tomasz Gocłowski Parapsychologia

Tomasz Gocłowski

Numerologia

Numerologia – Podstawą współczesnej numerologii w formie dzisiejszej stworzył filozof grecki Pitagoras VI w przed naszą erą. Założeniem współczesnej numerologii jest nurt mistyczny filozofii greckiej, który widział liczbę jako podstawę istnienia wszechświata.

Numerologia stanowi całościową i obszerną metodę poznawczą całego porządku kosmicznego i jego odniesienia do natury człowieka. Opiera i posługuje się symbolami jakimi są litery i cyfry.

Numerologia pomaga nam zrozumieć sens zdarzeń i funkcje jakie one spełniają w naszym życiu. Opisuje cechy naszej osobowości, naszego potencjału wskazując na cel w jakim pojawiliśmy się we wszechświecie. Tak jak astrologia  tak i sztuka numerologii ma zastosowanie praktyczne. Próbuje przewidywać skutki podje tych przez nas działań, decyzji, wyborów. Wspiera biznesmenów, firmy. Pozwala wybrać odpowiednie imię dla dziecka, nazwę firmy, datę rozpoczęcia adres siedziby, zamieszkania. Wszystko po to aby jak najlepiej wykorzystać swój własny potencjał ewentualnie by zamierzenia i projekty a w konsekwencji decyzje były jak najbardziej optymalne i korzystne.

W Polsce numerologia jest stosowana dość pobieżnie. Często używana jest przez wróżki by szybko dowiedzieć się krótkich ogólników na temat osoby z, którą pracują. Natomiast rzadko można spotkać u nas profesjonalny warsztat numerologiczny.

Dlaczego tak jest ? A no ponieważ numerologia jest bardzo obszerna dziedziną wiedzy i sztuki w profesjonalnym zastosowaniu podobna do astrologii.

Do analizy numerologicznej  potrzebujemy daty urodzenia oraz imion i pełnego nazwiska w przypadku zmiany nazwiska także tego poprzedniego.

 

W numerologii jako cyfrę cykliczną obiera się 9. Liczby główne to: 1,2,3,4,5,6,7,8,9. Bazą numerologii jest tzw. Portet Numerologiczny. Punktem wyjściowym w obliczeniach numerologicznych jest obliczenie tzw. liczby urodzeniowej, którą uzyskujemy po zsumowaniu czyli dodaniu do siebie każdej z cyfr obecnych w dacie urodzenia do siebie.

Na przykład 21.06.1995= 2+1+0+6+1+9+5= 24 dalej 2+4=6 . W tym przypadku osoba urodzona 21 czerwca 1995 roku będzie urodzeniową liczbą 6

Liczba 1

Numerologiczna jedynka


Jedność jest niepodzielna. Stanowi początek, wskazuje na wysoki indywidualizm danej osoby
Z niej początek mają wszystkie liczby. Odpowiednikiem astrologicznym jedynki jest planeta Słońce z żywiołu ognia.

 Cechuje osoby ambitne z autorytetem. Wskazuje na inteligencje, przedsiębiorczość. Cechuje osoby z pasjami. Wskazuje na energię i dynamizm osoby.

Wzmaga cechy dowódcze. Cechuje osoby szczere lojalne i uparcie dążące do celu , nieustępliwe. W negatywnym swoim oddziaływaniu numerologiczna jedynka może dawać despotyzm, trudność we współpracy, despotyzm. Może wskazywać na trudności lub brak umiejętności kochania, słuchania , dużą niecierpliwość nie umiejętność czekania. Jedynki są wspaniałymi mówcami.

Numerologiczne jedynki często są nauczycielami akademickimi. Potocznie się mówi o nich, że mają „łeb jak sklep”.

 Numerologiczne jedynki interesują się w zasadzie wszystkim. Odnajdują się zarówno jako humaniści jako i matematycy, fizycy etc. Są dobrymi doradcami zawsze bije od nich pewność tego co mówią i myślą. Czasami bywają tak zwanymi czarnowidzami wówczas warto zachować dystans. Jedno jest pewne od jedynek zawsze wiele się można nauczyć.

 

 

Liczba 2

Dwójka w numerologii to dwojakość, dualizm. Liczba dwa to symbol wody. Planetą tej cyfry jest Księżyc. Liczba ta symbolizuje cierpliwość i giętkość wzmaga zmienność, wahanie jak i wzbudza  wątpliwości…

Osoba posiadająca numerologiczną dwójkę w liczbie urodzenia gotowa jest poświęcić się w sytuacji gdy ona od niej tego wymagać będzie. Cechuje ja nieśmiałość i dobroć. Posiada wrodzoną zdolność do szybkiej adaptacji do nowych sytuacji, osób, miejsc. Posiada zdolności do tworzenia oraz bardzo dobra pamięć. Jest uczuciowa, cierpliwa, towarzyska. Często rozpatruje sprawy przeszłości….

Nie ma lepszego mediatora niż numerologiczna dwójka. Tylko on tak naprawdę potrafi wejść tam gdzie tli się konflikt i już sama swoja obecnością rozładowuje napięcie do zera.

Numerologiczna dwójka unika konfrontacji stara się łagodnie rozwiązywać spory. Jednak kiedy jej się to nie udaje zwyczajnie potrafi się ulotnić…. Wiele wyczuwa, przeczuwa. Czasami jest to dla niej zgubne bo jej częsta zmienność może wprawiać innych na przykład w zakłopotanie czego sama dwójka później może żałować.

 

Liczba 3

Trójka w numerologii wskazuje na osobę aktywną błyskotliwą, komunikatywną, twórczą z zamiłowaniem do sztuki. Lubi podróżować jest wesoła, optymistyczna. Ma dar przekonywania. Jest pomysłowa lubi działać.

Ma zdolności do nauki języków obcych. Żywioł tej cyfry to ogień a planeta Jowisz. Trójka numerologiczna po za tym ma szeroki gest lubi się pokazać, często będzie udzielać się społecznie, działać w różnego typu stowarzyszeniach i fundacjach.

 Czasami numerologiczną trojkę poniesie… Bywa wówczas rozproszona, niedostępnie niezależna zdarza się ,że bywa wówczas pozbawiona skrupułów. Zamyka się czasami w sobie wówczas nie ma z nią kontaktu – odmawia skupia się wtedy „liżąc”  swoje stare rany…

Bywa zamknięta w sobie, nietolerancyjna i neurotyczna… Pocieszeniem jest to ,że trójka potrafi prawie zawsze jakby się odrodzić na nowo. Nawet w najtrudniejszych chwilach swojego życia zawsze przypisuje jej szczęście dając możliwość rozwinięcia się na nowo.

Numerologiczne trójki są lojalnymi i wspaniałymi przyjaciółmi potrafią dece nic przyjaźń więc warto docenić i ich w przyjaźni , która może trwać nieskończenie długo

Liczba 4

W numerologii czwórka symbolizuje cztery strony światy, cztery żywioły. Władcami tej cyfry są Saturn i Merkury. Liczba cztery symbolizuje wzrost, mówi o dojrzałości ,stabilności, stateczności.  Ta liczba bardzo lubi się rozwijać na płaszczyźnie duchowej, umysłowej. Jednak często w pracy zawodowej jak i nad sobą zwyczajnie brakuje jej cierpliwości.

Mimo to potrafi być bardzo wytrwała i samo zaparta w dążeniu do celu. Czasami to może być nawet na zasadzie „cle uświęca środki” inaczej po trupach do celu… Dzięki temu wiele wżyciu osiąga lecz czasami wpływ Merkurego może ja gubić… To co będzie jej zaletą inteligencja rozum, zasadniczość może ja zamknąć w krainie skostnienia poglądów myśli i idei.

Numerologiczna czwórka bywa też mało elastyczna to znaczy może cechować ja tak zwana sztywność myślenia. Dobrze wykorzystany potencjał czwórki to dobra sowita i zasłużona emerytura spokój i dobrobyt. Źle wykorzystany potencjał przełoży się na wszelkiego typu straty i nie możność utrzymania tego co się osiągnęło w rezultacie czwórka na starość może zostać z niczym….

 Czwórka numerologiczna docenia swoja pracę swój zawód, swoje zajęcie. Jest cyfrą statyczną nie lubi zmian. Ciężko to przechodzi i czasami to ja może również ograniczać. Lubi ład, porządek czasami aż zbytnio o niego dba i tego samego wymaga od innych.

Potoczna opinia na temat numerologicznych czwórek jest taka, że są zimne, chłodne. Tak bywają odbierane. Ale czwórki są bardzo wrażliwe i uczuciowe tylko mają ogromny problem z okazywaniem tego na zewnątrz. Są bardzo ostrożne w doborze przyjaciół i powoli nabierają zaufania. Bywają wierne i lojalne, czasami w tedy kiedy im się to opłaca.

Oczywiście tak jak w astrologii tak i w numerologii wiele zależy od całego portretu numerologicznego osoby…

 

Liczba 5

W numerologii liczba 5 stwarza osobie posiadająca te liczbę w dacie urodzenia ogromny potencjał energetyczny. Daje wielki zasób sił witalnych.

Numerologiczna piątka to osoba dynamiczna wysoce energiczna oraz ekspansywna. Dobrze odnajduje się w relacjach z innymi. Często jednak zmienia otoczenia czym innych zaskakuje. Jest twórcza, kreatywna, otwarta lubi dobra zabawę i dobre towarzystwo.

Numerologiczna piątka ma silę przebicia i umie to wykorzystać do osiągnięcia swoich celów. Najczęstsze zawody dla numerologicznej piątki to handlowiec, makler giełdowy, kontroler ruchu lotniczego, artysta, dziennikarz. Mają dobry gust i dobry smak.

Numerologiczne piątki są bardzo często uzdolnione muzycznie lub i plastycznie. Lubią świat polityki. Bywają dobrymi agentami wywiadu, tajnymi agentami, detektywami, specjalistami policji antynarkotykowej. Lubią ryzyko, sport zwłaszcza ekstremalny. W numerologii piątką włada planeta Uran i Merkury.

Numerologiczne piątki posiadają wrodzony dar uwodzenia nie w sensie negatywnym a raczej pozytywnym. Przyciągają swoich partnerów własnym magnetyzmem swej duszy i ciała. Często bywają nieprzewidywalne w swoich posunięciach co często szokuje otoczenie. Potrafią być świetnymi archeologami, wynalazcami. Nigdy nie powielają ani nie kopiują niczego są wysoce twórczy.

Liczba 6

Numerologiczna szóstka niesamowicie wrażliwa,  analityczna. Jest świetnym powiernikiem i doradcą. Nie krytykuje, umie słuchać. Wyjątkowo twórcza i artystycznie obdarzona dusza. Z szóstką nigdy nie jest nudno. Ma wspaniałe poczucie humoru. Lubi opiekować się innymi jest empatyczna, wyrozumiała nie oceniająca. Ludzie lgną do niej po pomoc i wsparcie. Zawsze poważna w pracy i sumienna oraz odpowiedzialna. Chętna do pomocy innym i opiekuńcza w stosunku do młodszych kolegów. Ma świetne wyczucie gustu i smaku.

Numerologicznej szóstki władczynią planetarna jest Wenus. Szóstka lubi przyjemności. Ceni dobry film, ambitne kino zwłaszcza dramaty. Lubi teatr i operę. Czasami bywa zbyt naiwna, łatwowierna. Często wręcz może zachowywać się w niektórych sytuacjach jak osoba niedojrzała emocjonalnie. Często ma problemy z podjęciem decyzji, bywa rozdarta. Zdarza się że żyje w tak zwanym konflikcie wewnętrznym sama ze sobą.

 Numerologiczna szóstka potrafi drążnic ludzi swoją „zbytnią dobrocią” i unikaniem konfrontacji wprost. Często trudno od szóstki oczekiwać prawdy obiektywnej na swój temat. Będzie krążyć, kluczyć tak aby nie sprawić nam przykrości przez co jej opinia traci sens.

Numerologiczna szóstka oczekuje ciepła, akceptacji, równowagi i stabilizacji wówczas będzie się rozwijać w innym przypadku jej osobowość się zatrzyma na danym etapie….

 

Liczba 7 

Numerologiczna siódemka często wskazuje u takiej osoby w liczbie urodzenia na dystans. Nie znaczy to wcale ,że siódemki są mało komunikatywne. To bardzo mylące przynajmniej na samym początku gdy się osobę z tą wibracją w dacie urodzenia dopiero co pozna.

 Numerologiczna siódemka nie będzie tak gadatliwa jak choćby trójka. To co powie będzie przemyślane, refleksyjne i spokojnie najczęściej wypowiedziane.

Numerologiczne siódemki cechuje zawsze treściwość w rozmowie lub konwersacji. W zasadzie nie lubią pustych słów, nijakich rozmów. Są to ludzie niesamowicie intuicyjni. Mówi się o nich ,że mogą porozumiewać się bez słów nawet odległość. Są osobami mocno niezależnymi i pilnują swojego „terytorium” pozwalając do niego wejść wyłącznie sprawdzonym i zaufanym.

Numerologiczna siódemka chętnie śpieszy z pomocą innym. Dzięki intuicji potrafi bezbłędnie wyczuwać stany emocjonalne i problemy. Potrafi także dać wsparcie duchowe potrzebującym go osobom. Lubi sztukę i wiele rzeczy lubi robić w samotności z dala od zgiełku. Często interesuje się duchowością, filozofią, religią. Negatywnie realizująca się numerologiczna siódemka może żyć w świecie odrealnionym pełnym marzeń, fantazji itp. Świat wówczas może odbierać jako pasmo rozczarowań poddając go jednocześnie permanentnej analizie.

 

Liczba 8

W numerologii ósemka opisuje ludzi zorganizowanych, praktycznych. Dobrych organizatorów. Osoby te posiadają zdolności do zarządzania, planowania, organizowania.

Numerologiczna ósemka jest bardzo konkretna, bywa zasadnicza nie rozdrabnia się w żadnym temacie ani zakresie. Lubi jasne i klarowne sytuacje. Osoby z urodzeniową ósemką nie lubią sytuacji dwuznacznych. Wszystko ma być proste i jasne.

 Ósemki numerologiczne są dobrymi wykładowcami, posiadają wrodzony dar przekonywania innych. Mistrzowie perswazji. Są zawzięte, ambitne, bardzo uzdolnione wszechstronnie. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Numerologiczna ósemka pokona każda przeszkodę, którą potraktuje jak wyzwanie. Myśli praktycznie i konstruktywnie. Astrologicznie władają ósemka planety Saturn i Mars.

Numerologiczna ósemka, która realizuje się negatywnie bywa bardzo wymagająca, narzucająca wręcz swoją wole, zdanie. Bardzo surowa, krytyczna, sarkastyczna. Miewa silne skłonności do reagowania depresją i wówczas wycofaniem z życia. Jako ,że jest osoba energiczną ten stan wiele ją kosztuje.

 

Liczba 9

Numerologiczne dziewiątki to osoby niesamowicie wrażliwe. Są posiadaczami talentu artystycznego. Uzdolnione humanistyczne mają bardzo duże zdolności do nauki wszelkich języków obcych. Są ruchliwe energiczne, żywe komunikatywne. Choć o sobie zazwyczaj mówią dużo, acz mało treściwie. Największą cechą numerologicznych dziewiątek jest wolność umiłowanie i pilnowanie własnej niezależności. Łącząc się w związki musza posiadać dużą przestrzeń w nim dla siebie. Lubią towarzystwo, aczkolwiek potrafią się odizolować by po medytować pobyć tylko z sobą. Są to osoby pogodnie usposobione do życia i do innych. Są bardzo lubiane.

Numerologiczne dziewiątki często są duszami towarzystwa. Lubią pomagać innym choć potrafią właściwie ocenić sytuacje i nie będą naiwne w tym zakresie. Maja wrodzone poczucie sprawiedliwości. Lubią aktywność ale też i cenią sobie spokój własny. Są bardzo pracowite, sumienne i dokładne.

Numerologiczna dziewiątka to nie jest łatwy partner. Na pewno nie dla każdego.

Z numerologiczną dziewiątka trzeba umieć właściwie postępować i uszanować jej zasady. Jeśli dziewiątka realizuje się w negatywnym aspekcie może być nerwowa, agresywna, zazdrosna, zawzięta szczególnie jeśli jest przekonana o swojej racji. Jest zagrożona wszelkimi chorobami psychosomatycznymi z powodu choćby jej nadwrażliwości.

 

Numerologia….

Powyżej przedstawione opisy są wynikiem moich wieloletnich refleksji i pracy z ludźmi. Nie jest to naukowy podręcznik.

Numerologia w moim wydaniu na tej stronie ma służyć celowi bardziej poglądowemu.

Należy pamiętać ,że to nie stanowi interpretacji numerologicznej.

W numerologii podobnie jak i w astrologii do pełnej interpretacji potrzeba jest wiele jeszcze różnych czynników, obliczeń itp.

Numerologia zawarta na tej stronie ma charakter wyłącznie informacyjny i lekko poglądowy.