Tarot -Astrologia-Parapsychologia

Tomasz Gocłowski Parapsychologia

Tomasz Gocłowski

Parapsychologia

Na podstawie Encyklopedii PWN to termin grecki M.Dessoira z 1889 roku opisuje on parapsychologię jako dziedzinę badawczą opierającą się na wiedzy około psychologicznej, które opisuje zjawiska paranormalne (spostrzeganie pozazmysłowe, psychokineza czy telepatia).

Dla mnie tak naprawdę termin parapsychologia trochę jest nieporozumieniem. Uważam ,że to wszystko co opisuje grecki badacz jest częścią psychologii jako całościowej nauki.

To ,że pewnych zjawisk do chwili obecnej nie udało się naukowo dowieść nie oznacza ,że one nie istnieją. Jedynie na tym etapie wiedzy aktualnej brak w stosunku do nich logicznie naukowego wytłumaczenia.

W Polsce w dalszym ciągu świadomość tego czym jest na przykład jasnowidzenie czy telepatia bądź tarot po za osobami tym zainteresowanymi jest mała. Astrologię i horoskopy dość mocno spopularyzowały  media już całe lata temu.

Jednak w tym przypadku doszło do zmarginalizowania i zaszufladkowania astrologii jako horoskopu, który zawsze i wszędzie do każdego da się dopasować. …

Tarot i inne metody dywinacyjne równie mocno doczekały się marginalizacji i komercjalizacji poprzez  fabryki produkujące masowo różnego typu „specjalistów” od tarota, run czy numerologii. Nastąpiło spłaszczenie i wynaturzenie metod, które nie są zabawą…

Nie ma chyba nikogo z nas kto by nie był podatny na sugestie. Nawet jeśli bardzo by temu zaprzeczał. Źle użyte narzędzia jakie daje parapsychologia od astrologii, numerologii po Tarot, runy czy inne techniki mogą przynieść więcej strat niż pożytku.

Ponieważ nie pozostają bez wpływu na nas i nasze ewentualne wybory. Jeśli stawiamy karty za pośrednictwem TV, poprzez smsa czy korzystamy z całodobowej „centrali wróżb” i uzyskane tam informacje traktujemy zupełnie na serio, a potem wcielamy w nasze życie szybko może dojść do katastrofy…

Nawet jeśli potencjalnie traktujemy to jak rozrywkę to jednak informacje uzyskane tam długo goszczą w naszej podświadomości i nawet często nieświadomie tym się kierujemy.

Tutaj nie chodzi o krytykę metod on-line a raczej o refleksję w jakich warunkach się to odbywa w jakim otoczeniu i jakiej atmosferze.

Trudno uwierzyć aby na wizji lub podczas limitowanej do 15 minut rozmowy udało się skupić i osiągnąć stan, który pozwala choćby kartom się otworzyć…..

 Część społeczeństwa w dalszym ciągu dziedzinę parapsychologii postrzega jako może zabobon, zabawę. Jednak tak naprawdę możliwości, które dają nam mechanizmy jeszcze niepoznane a, które to opisuje parapsychologia są naprawdę ogromne.

Z jej dobrodziejstw korzystają z dużym sukcesem mieszkańcy Ameryki Południowej na przykład Peru czy Gwatemali, Meksyku czy choćby Azji od Chin po Indie.

Tomasz Gocłowski

Rezerwacja wizyty