Tarot -Astrologia-Parapsychologia

Tomasz Gocłowski Parapsychologia

Tomasz Gocłowski

Tarot

Trochę historii tarota w Polsce

Tarot – według Heleny Starowiejskiej to najstarsza księga wtajemniczenia. Składająca się z 78 kart podzielona na 22 karty nazwane Wielkimi Arkanami i zbiór 56 kart Małych Arkan Tarota. Data dokładna powstania tarota nie jest znana. Różnie podają źródła. Przyjmuje ,że był to okres XII – XV wieku. Skąd pojawił się u nas tarot tego do końca również nie wiadomo. Nie będę tego opisywać. Jest wiele opracowań i zapraszam do zapoznania się z nimi.

Chciałbym się skupić bardziej na praktyce i zastosowaniu kart tarota w naszym życiu. Jeszcze w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia nie wiele było ogłoszeń w prasie dotyczących oferty wróżenia z kart tarota. Po upadku komunizmu w 1989 roku nie było po za kilkoma książkami żadnej dostępnej literatury w tej dziedzinie.

Tarot Warszawa w ogłoszeniach pojawiało się u dosłownie kilku osób. Zapewne starsi czytelnicy mojej strony dobrze pamiętają te czasy.

Wróżka Warszawa taka rubryka w prasie pojawiła się dopiero pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Rok 2000 i dalej to rozkwit mediów elektronicznych i początek powstawania nowych stron wróżek nie tylko warszawskich.

Fraza tarot, czy wróżka warszawa ewentualnie tarot warszawa można by powiedzieć zaczęła być wówczas bardzo popularna w wielu wyszukiwarkach internetowych. Później pojawiły się nowe frazy typu wróżka on- line czy tarot on-line.

 Te bardziej zawładnęły serwisami typu audio Tele , które z profesjonalizmem branży miały nie wiele wspólnego bardziej skupiając się na ilości obsłużonych klientów gubiąc sens tarota i jakość wróżb. Później wróżki i tarot przeniósł się do Telewizji interaktywnych i tak o to powstały kombinaty wróżek i różnych innych „specjalistów”. Formuła tych programów mdła i nudna…  Bez cienia jakby jakiegokolwiek wysiłku tylko monotonność jednostajność… To tyle jakby historii…

Tomasz Gocłowski

Tarot współcześnie

  Zmienia się przestrzeń społeczna zmieniają się warunki życia i zmienia się też tarot. Dzisiaj  już pójście do wróżki czy tarocisty nie jest tak „egzotyczne” jak jeszcze 10 czy 20 lat temu…

Jednak w dalszym ciągu towarzyszą temu emocje napięcia, oczekiwania czy słusznie ? Często ludzie boją się kart tarota. Zdarza nawet ,że proszę aby użyć podczas konsultacji inne alternatywnej metody.

Pamiętajmy, że karty tarota same w sobie są moralnie obojętne to znaczy ani dobre ani złe i same nikomu na pewno krzywdy nie wyrządzą. Nabierają znaczenia dopiero w momencie zastosowania. Lek i obawa oparta jest wyłącznie na uprzedzeniach i stereotypach przekazywanych dalej i w żadnym stopniu niepotwierdzonych.

Tarot postawiony dobrze nikogo nie przestraszy swoim przesłaniem. Przychodzimy na karty do Wróżki lub tarocisty gdy czujemy się nie pewni, zdezorientowani. Często w ferworze różnych spraw stojąc na rozdrożu podjęcia wyborów lub decyzji. Nie chodzi tez absolutnie o uśpienie w nas czujności czy podniesienia sobie nastroju.

Chcemy poznać obiektywnie co nas czeka co ma nam tarot do powiedzenia w tej kwestii. Oczekujemy prawdy, choć nie zawsze się na nią otwieramy… Nie zawsze jesteśmy gotowi ja przyjąć..

 By to nastąpiło trzeba najpierw pozwolić kartom tarota aby dokonały wglądu w obecna sytuacje. Żeby pokazały nam jak realnie to wygląda. Czasami jest to trudne doświadczenie, ale naprawdę niezbędne aby wyznaczyć dalsze wydarzenia.

Jeśli nie jesteśmy na to gotowi to w tym dokładnie momencie wróżby z tarota doświadczamy dysonansu… Albo pójdziemy z kartami tarot dalej albo na tym się zatrzymamy i wówczas dalszy seans będzie się rozgrywał trochę jakby po za nami.

W tym momencie warto się zastanowić na przesłaniem tarota. Następnie wchodzimy na teren nieznany to znaczy odkrywając przyszłe wydarzenia.

Tarot je pokazuje ale w powiązaniu z aktualnym stanem rzeczy i spraw. Dlatego tak ważne jest zrozumienie tego na jakim etapie jesteśmy danej sprawy, życia etc.

Podczas odkrywania przyszłości spraw bardzo często karty tarota wskazują na przeszłość. Odkrywając jakby zasłonę jaką oddziela nas od przyszłości przez teraźniejszość spraw. Dogłębna analiza tych wszystkich kwestii o, których napisałem wcześniej daje nam duża wiedzę i pomaga w słusznym i konkretnym wyborze.

 Tutaj także tarot może nas ostrzegać przed pułapkami i zagrożeniami. Ktoś powie ,ze to analiza trochę podobna do sesji u psychologa. W tarocie ważna jest odpowiednia wiedza psychologiczna czy doświadczenie.

 Bo niby mówimy karty mówią, tarot mówi a tak naprawdę to człowiek udziela informacji i wsparcia. Korzysta jedynie z narzędzia jakim jest tarot stąd ważne by mieć odpowiednie przygotowanie do pracy w postaci wiedzy, doświadczenia zawodowego ale i życiowego.

Natomiast seans tarota to nie jest porada psychologiczna ani psychoterapia i to jasno trzeba zaznaczyć. To co mogę powiedzieć jako tarocista nie mógłbym jako psycholog czy terapeuta.

Praca wróżki tarocisty bardziej podobna jest do przewodnika, doradcy – choć tego słowa nie lubię bo każdy z nas ma własny rozum, wolną wolę i sam musi decydować i brać za to odpowiedzialność.

Natomiast tarot przedstawia swoją wersję zdarzeń, rozwiązań, wyników czy to przyjąć czy nie my decydujemy…

Tomasz Gocłowski

O co pytają w kartach tarota ludzie

  Nie ma żadnych ograniczeń w zakresie pytań czy stawianych kwestii kartom tarota. Z każdą sprawa można zwrócić się do mnie czy do wróżki w warszawie.

Pytają ludzie o sprawy partnerskie, uczuciowe, o pracę, biznes, o sprawy majątkowe o pieniądze o przyjaciół. Paleta spraw na konsultacje tarota jest nieograniczona.

 Przychodzą ludzie w kryzysach… Zostawił partner, zdrada, rozwód, separacja, podział majątku, wybór partnera, kochanka, pracy to częste ale nie jedyne kwestie w jakich doradzają nam karty tarot. Czasami zdarzaj ą się pytania o zaginionych.

 Tutaj tarot wraz z jasnowidzeniem dają duże możliwości wsparcia i pomocy. Im trudniejsze sprawy, problemy tym częściej korzystamy z wsparcia wróżki tarocisty i ich kart tarota.

O czym warto wiedzieć będąc na tarocie

  Przede wszystkim pamiętajmy wróżba to nie jest monolog. Aby seans u wróżki się udał potrzebna jest współpraca klienta i tarocisty.

Same karty tarota nie przemówią, nie dadzą interpretacji. Aby konsultacja była udana potrzeba czasu, uwagi, spokojnego miejsca, skupienia i zaangażowania oraz dialogu. Czy oznacza to ,że osoba, która przeprowadza konsultacje powinna wiele o nas wiedzieć ?

Nie absolutnie nie, czasami to nawet przeszkadza i rozprasza. Karty same pokażą, ale niezbędny jest dialog.

Bez niego, tarot może się nie „otworzyć”, lub zrobi to w nie wielkim stopniu. Często potocznie się słyszy od wróżek czy tarocistów „karty nie mówią…”

Może to nie do końca tak jest, ale powstać może taka jakby blokada, która uniemożliwia dalszy kontakt energetyczny wróżki z klientem.

Wówczas warto rozważyć odłożenie seansu tarota na czas późniejszy. Może się tak zdarzyć ,ze następnym razem wszystko będzie prawidłowo.

Zdarzyć się może również ,że my nie jesteśmy jeszcze przygotowani do otrzymania informacji wtedy też ciężko z kart coś wyciągnąć….

Są to rzadkie, marginalne przypadki ale mogą się zdarzyć. Wtedy tak jak napisałem odkładamy seans czas późniejszy.

Powodem trudności mogą być także zakłócenia „energetyczne” pomiędzy osoba wykładającą tarota a jej odbiorcą czyli klientem.

Ponieważ seans tarota to spotkanie dwojga ludzi. A więc i zawiązywanie się wzajemnych interakcji, które na skutek splotu różnych doświadczeń czy też z niewiadomego powodu mogą oddziaływać na siebie w różny sposób i wzbudzać wzajemnie różne emocje.

Mogą być one sympatyczne, pozytywne. Wówczas odbiór osoby jest ciepły ,przyjazny. Może zdarzyć się także doświadczenie totalnie odwrotne. Wtedy odbiór jest zimny i negatywny.

W takim przypadku trudno o wzajemna współpracę i wówczas karty i uczestnicy spotkania tarotowego zamiast się wzajemnie otwierać blokują się, zamykają i wycofują. W takim przypadku niewolno robić nic na silę. „Tarot” nie da się przymusić.

 W najlepszym przypadku karty wówczas mogą wyprowadzić nas w pole. Jak piszą niektórzy tarociści „tarot tak lubi robić…”

Tomasz Gocłowski

Jaką talią Tarota warto się posługiwać ?

To bardzo częste pytanie. Każdy powinien dobrać sobie takie karty jakie czuje… Jakie przemawiają do niego i … przez niego. Wbrew pozorom karty tarota to bardzo osobiste narzędzie.

Może dlatego warto go nikomu innemu nie użyczać. Oczywiście nic się nie stanie gdy ktoś dotknie naszych kart.

Jednak ponieważ jest to osobiste i dość intymne lepiej by karty tarota służyły tylko właścicielowi talii. Jest wiele różnych talii.

Największą popularnością cieszą się talie Tarota Marsylskiego i karty Ridera Waitea.

Tego ostatniego ja używam i zalecam podczas kursów tarota.

Jak długo powinien trwać seans tarota ?

  To jest sprawa bardzo indywidualna. Ja praktykuje czas około 45 minut na pojedynczy seans. Dlaczego akurat taki czas. Ponieważ uważam ,ze jest to optymalny czas do pracy z jedna osobą.

Po tym czasie jakość skupienia i koncentracji spada. Tym samym spada wydolność osoby przeprowadzającej seans tarota.

 Uważam ,że lepiej przyjść po raz drugi gdyby czas podstawowy okazał się niewystarczający, niż pracować w mniejszym skupieniu.

Osobiście nikomu nie odmierzam czasu. Ma to charakter orientacyjny. Czasami konsultacja tarota może potrwać nieco dłużej. Innym razem temat zostanie wyczerpany wcześniej. Zawsze jest to bardzo indywidualna sprawa……

CDN……